DOBIEŻYN WYGRYWA TURNIEJ PIŁKARSKI
DOBIEŻYN WYGRYWA TURNIEJ PIŁKARSKI
18.04.2023

W niedzielę 16 kwietnia na boisku Orlik w Dobieżynie odbył się Turniej Drużyn Wiejskich o Puchar Dyrektora OSiR Buk. Tego dnia na zaproszenie OSiR stawiły się do wspólnej rywalizacji zespoły reprezentujące osiem sołectw: Niepruszewo, Kalwy, Sznyfin/Dobra, Szewce, Dakowy Suche, Wielka Wieś, Dobieżyn, Otusz. Drużyny zostały w drodze losowania przydzielone do dwóch grup. W grupie A rywalizowały: Otusz, Niepruszewo, Dakowy Suche, Wielka Wieś. Wyniki uzyskane w tej grupie prezentowały się następująco:
Dakowy Suche - Niepruszewo 1:4
Otusz - Wielka Wieś 5:2
Dakowy Suche - Wielka Wieś 0:2
Otusz - Niepruszewo 2:1
Dakowy Suche - Otusz 1:4
Niepruszewo - Wielka Wieś 1:1Do półfinałów awansowały zespoły Otusza i Niepruszewa.

W grupie B mierzyli się ze sobą zespoły: Dobieżyn, Szewce, Sznyfin/Dobra, Kalwy. W tej grupie padły następujące wyniki:

Sznyfin - Dobieżyn 0:2
Szewce - Kalwy 1:3
Sznyfin - Szewce 1:3
Dobieżyn - Kalwy 1:0
Sznyfin - Kalwy 0:2
Dobieżyn - Szewce 4:0

 Do najlepszej czwórki turnieju z grupy B awansowały drużyny: Dobieżyn i Kalwy.

Po rozegraniu fazy grupowej doszło do meczów półfinałowych. Zajmujący pierwsze miejsce w grupie A Otusz pewnie pokonał drugie w grupie B Kalwy 4:1. W następnym pojedynku najlepszy zespół grupy B - Dobieżyn, z problemami, ale zwyciężył nad Niepruszewem 1:0. 

W meczu o III miejsce długo utrzymywał się remis 1:1, gdy na minutę przed końcem Niepruszewo zdobyło zwycięskiego gola i to one cieszyło się z miejsca na podium. W finale Dobieżyn nie dał żadnych szans Otuszowi i pewnie pokonał przyjezdnych na swoim terenie 4:1